Geniet nu van een gratis verzending voor alle bestellingen vanaf € 60,00.
Agorafobie oplossing: hulp en therapie
Lees meer
Agorafobie oplossing
De oplossing voor agorafobie begint bij de oorzaak, de oorzaak van je angsten. Meestal wekt de persoon in kwestie zelf deze angsten op dus is hij/zij eigenlijk ook de persoon die deze angsten onder controle moet zien te krijgen, dit lijkt makkelijk voor iemand die niet aan deze fobie lijdt, maar dat is het dus niet. Het is mogelijk dat de persoon mits hulp van zijn/haar fobie verlost raakt.
Balans als oplossing voor agorafobie
Door het wegnemen van de verstoringen in je energiesysteem wordt je energiesysteem weer in balans gebracht. Wanneer dit heeft plaatsgevonden, dan is de emotionele lading van de gebeurtenis of situatie als het ware opgelost. De herinnering is nog aanwezig; maar de (emotionele) lading is verdwenen.
Therapie : de oplossing voor agorafobie
De therapeut legt de behandeling uit om zich van de maximale inzet van de persoon met agorafobie te verzekeren. Benadrukt zal worden dat er veel van de persoon verwacht zal worden en dat zijn responsabiliteit en zelfwerkzaamheid voor een groot deel het effect van de behandeling bepaalt. De persoon zal aan de slag moeten. De therapeut wordt een soort coach. Veel mensen gaan in therapie om op de één of ander manier trauma’s en pijnlijke herinneringen te verhelpen. In de meeste gevallen brengt dit slechts jarenlange therapie en onvoorspelbare resultaten. Dus is therapie alleen niet de oplossing.
Ernstige agorafobie of lichte agorafobie
Bij een paniek-stoornis met een matige tot ernstige agorafobie is een combinatie van medicijnen en een psychologische behandeling de beste keuze. Bij alleen een paniek-stoornis (eventueel met lichte agorafobie of lichte depressie) is er de keuze tussen medicijnen of een psychologische behandeling. Beide werken even goed. Allebei tegelijk werkt overigens niet beter.
Hulp bij agorafobie
Er zijn heel wat mensen die van deze fobie verlost zijn en ook anderen hulp willen bieden, door zijn/haar manier om de fobie op te lossen kenbaar te maken door middel van wekelijks nieuwsbrieven waarin zij jou raad geven hoe de dingen (anders) aan te pakken. Dit kan een goed begin zijn om jouw fobie eens onder de loep te nemen en misschien wel voorgoed uit jouw leven te verbannen, het voordeel is dat deze mensen weten wat je doormaakt en je beter begrijpen dan wie dan ook in dit proces, waar dokters en therapeuten misschien tekort schieten in hun opleiding. Er zijn heel wat websites die je kan bezoeken bv: www.agorafobie.com